Дома Останати Авто Мото Ферстапен најбрз во квалификациите во С. Арабија

Ферстапен најбрз во квалификациите во С. Арабија

Макс Ферстапен ќе стартува од пол-позцијата на утрешната трка за Големата награда на Саудиска Арабија во Џеда.

Холанѓанецот до пол-позицијата стигна пред возачот на Ферари, Шарл Леклер. Од вториот стартен ред на утрешната трка ќе стартуваат Серхиио Перез во Ред Бул и Фернандо Алонсо во Астон Мартин.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во првите десет се најдоа двата возачи на Мекларен (Ландо Норис и Оскар Пајстри) и Мерцедес (Џорџ Расел и Луис Хамилтон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Надал после две години победи на земја

Рафаел Надал денеска го одигра својот прв натпревар по пауза од 103 дена и запиша лесна по…