Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фернандеш имаше порака за сите кои го критикуваат Роналдо

Фернандеш имаше порака за сите кои го критикуваат Роналдо

Кристијано Роналдо не постигна гол за Португалија и во вториот натпревар на ова Европско првенство, но затоа стана најдобриот асистент во историјата на европските првенства.

Португалскиот ас имаше ситуација „лице во лице“ со противничкиот голман и кога е тој во прашање очекувано беше да шутира од таа позиција, но тој не го направи тоа – додаде до Фернандеш кој на празна мрежа ги постави конечните 3:0.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Секој фудбалер сака да постигнува голови, но тоа не е секогаш најважно. Победата на Португалија е поважна од сите индивидуални признанија и од тоа кој постигнал гол“, изјави Фернандеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…