Дома Фудбал Англија Ферги уште еднаш покажа дека Јунајтед му е во срцето: Го склопи лего моделот на „Олд Трафорд“ (ФОТО)

Ферги уште еднаш покажа дека Јунајтед му е во срцето: Го склопи лего моделот на „Олд Трафорд“ (ФОТО)

Сер Алекс Фергусон пронашол интересен начин да помине дел од времето кое го минуваше дома поради пандемијата со коронавирусот.

Ферги го склопил лего моделот на „Олд Трафорд“ и така уште еднаш потврди дека Манчестер Јунајтед и култниот стадион се во неговото срце.

Според англиските медиуми овој сет чини околу 250 фунти и содржи 3898 делови. За склопување потребни се околу седум ипол часа.

Легендарниот стратег имал време, а пред се и нерви, сепак на крајот се исплати затоа што моделот изгледа одлично.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Ова е дресот со кој Барселона ќе игра наредната сеозна (ФОТО)

Барселона тешко дека ќе ја одбрани титулата во Примера, но во клубот веќе размислуваат и з…