Дома Фудбал Останато Ферги им држи лекции на фудбалерите на Јунајтед пред финалето 📸

Ферги им држи лекции на фудбалерите на Јунајтед пред финалето 📸

Манчестер Јунајтед вечерва го напаѓа трофејот во Лигата на Европа, а неспоресно пред финалето на социјалните мрежи интересна фотографија објави српскиот фудбалер Немања Матиќ.

Матиќ беше во друштво на своите соиграчи Мата, Бруно, Кавани, но најголемото внимание на фотографијата го привлече Сер Алекс Фергусон кој отпатува со тимот во Гдањск.

„Спремни сме да дадеме се од себе вечерва. Ти благодариме Сер Алекс на советите и поддршката“, напиша Матиќ покрај фотографијата.

Очигледно големиот Ферги им држи лекции на фудбалерите, а нема сомневање дека тој најдобро знае како треба да се постави тимот во големи натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…