Дома Македонски спорт Мак фудбал Фарски Острово, Косово, Азербејџан, Лукембург…се пред Македонија во ждребот за Лигата на Нации

Фарски Острово, Косово, Азербејџан, Лукембург…се пред Македонија во ждребот за Лигата на Нации

Maкедонската фудбалска репрезентација за новата сезона во Лигата на Нации останува во лигата „Ц“ во третиот шешир заедно со Словачка, Северна Ирска и Кипар.

Ждребот за групите е закажан за 8. февруари 2024 година,


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Подобро рангирани, односно во шеширите погоре во оваа лига се селекции како Косово, Бугариај, Фарски Острово, Азербејџан, Луксембруг…

Прв шешир: Романија, Шведска, Ерменија, Луксембург

Втор шешир: Азербејџан, Косово, Бугарија, Фарски Острови

Трет шешир: Македонија, Словачка, Северна Ирска, Кипар

Четврт шешир: Белорусија, Литванија/Гибралтар, Естонија, Летонија

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Македонија знае како се победува Полска и ја има традицијата на своја страна

Традицијата во меѓусебните дуели со вечерашниот противник е на нашата страна, два меча-две…