Дома Останати УФЦ борец нокаутираше боксер надвор од рингот 🎥

УФЦ борец нокаутираше боксер надвор од рингот 🎥

На боксерскиот евент во Милан каде што главната борба беше помеѓу Иван Зуц и Герман Броун се случи и една борба надвор од рингот.

Се започна италијанскиот рапер Тони Ефе кој го нападна својот колега рапер Омар Лунг, кој е и проефесионален боксер кој во кариерата има скор 23-2-1.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Но, Ефе имаше и поддршка. Негов пријател е УФЦ борецот, Марвин Ветори кој влета помеѓу двајцата и со неколку удари го нокаутираше. Ветори е рангиран како трет борец на УФЦ ранкигот.

Погледнете како изгледаше оваа ситуација во Милано…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! 🎥

Почнува Европското првенство во фудбал ( ЕУРО 2024 ) и со тоа почнуаат и видеата на Јутјуб…