Дома Останати УФЦ борец нокаутираше боксер надвор од рингот 🎥

УФЦ борец нокаутираше боксер надвор од рингот 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓На боксерскиот евент во Милан каде што главната борба беше помеѓу Иван Зуц и Герман Броун се случи и една борба надвор од рингот.

Се започна италијанскиот рапер Тони Ефе кој го нападна својот колега рапер Омар Лунг, кој е и проефесионален боксер кој во кариерата има скор 23-2-1.

Но, Ефе имаше и поддршка. Негов пријател е УФЦ борецот, Марвин Ветори кој влета помеѓу двајцата и со неколку удари го нокаутираше. Ветори е рангиран како трет борец на УФЦ ранкигот.

Погледнете како изгледаше оваа ситуација во Милано…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓоковиќ се намачи против Фокина, но стигна до осминафинале

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Новак Ѓоковиќ се пл…