Дома Видео Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Урнебесно: Иско во борба сам со себе да ја стигне топката 🎥

Иско е миленик на Зинедин Зидан и веројатно тоа е главната причина зошто е се уште член на Реал Мадрид.

Во првото полувреме од натпреварот Реал – Ваљадолид беше главен актер во комичниот обид да ја стигне топката после додавањето од Лука Модриќ.

Очигледно е дека на Шпанецот му фали брзина, а се чини дека и вишокот килограми си го направи своето во овој обид да дојде до топката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…