Дома Фудбал Останато Урнебесно: Де Пол на славјето бил толку пијан што на девојката и зборувал – „те сакам Меси“!

Урнебесно: Де Пол на славјето бил толку пијан што на девојката и зборувал – „те сакам Меси“!

Девојката на Аргентинецот Де Пол, Тини Стоесел од Атлетико Мадрид откри интересен и необичен детал од моментите кога фудбалерот си дошол дома по шампионското славје.

Де Пол на Мундијалот доби и прекар „телохранител на Меси“ затоа што беше секаде на теренот покрај Аргентинецот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Кога се вратил дома Де Пол бил многу пијан и едвај знаел каде се наоѓа.

„Се yби пиејќи додека славеше и дома си дојде мpтов пијан. Морав многу да се грижам за него во тие моменти, не можеше да престане да слави.

Во еден момент му кажав „Те сакам“. Сакав малку да се смири, а тој му одговори: „И ја те сакам Меси!“ Ништо не ми беше јасно потоа“, раскажа Стоесел.

Инаку, Стоесел е една од најпопуларните пејачки во Аргентина. Со претходната сопруга Де Пол има две деца.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нивната цена драстично порасна по ЕП, Јамал на прво место

Специјализираната веб-страница Transfermarkt, која се занимава со пазарните вредности на с…