Дома Фудбал Англија Урнебесна реакција на Кукуреља кога на сред интервју дозна за трансферот на Жоржињо 🎥

Урнебесна реакција на Кукуреља кога на сред интервју дозна за трансферот на Жоржињо 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Фудбалерот на Челзи Марк Кукуреља на сред интервју дозна дека Жоржињо преминува во Арсенал и според реакцијата беше и тоа како изненаден.

Новинарот го праша Кукуреља кој е најпаметен фудбалер на Челзи, а неговиот одговор беше Жоржињо.

Тогаш новинарот му кажа дека играчот за врска повеќе не му е соиграч и тоа за него беше големо изненадување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …