Дома Фудбал Останато Ужасни сцени во Турција: Хулиган нападна играч на Фиорентина, а голманот Димитровиќ заврши со дупната глава! 🎥

Ужасни сцени во Турција: Хулиган нападна играч на Фиорентина, а голманот Димитровиќ заврши со дупната глава! 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Два скандали беа видени вечерва на терените во Турција во рамките од Лигата на Европа и Конференциската лига.

На средбата помеѓу Сиваспор и Фиорентина, фудбалерот на „виолетовите“, Алесандро Бјанко беше нападнат од хулиган. Навивачот влезе на теренот и го удри Бјанко кој објави слика на Инстаграм по средбата.

Во вториот случај повторно во центарот на вниманието беше српскиот голман Марко Димитровиќ.

Димитровиќ претходно беше нападн од фан на ПСВ кој влезе на теренот, а сега навивач на Фенербахче го погоди со тврд предмет во главата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан спреми нов договор за Ибра

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Иако има по…