Дома Топ вести ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Последен ден во Италија, Модриќ останува во Реал, Маркизио и Јуве „раскинаа“

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Последен ден во Италија, Модриќ останува во Реал, Маркизио и Јуве „раскинаа“

0

Денес во 20 часот се затвора трансфер пазарот во Италија, а ние ќе ве известуваме за сите трансфери кои ќе се случат на Апенините, но и ширум Европа.

Лука Модриќ и официјално останува во Реал Мадрид. Хрватот синоќа се огласи со порака на Инстаграм и ги израдува фановите на „кралскиот“ клуб. (ОВДЕ).

– ОФИЦИЈАЛНО: Клаудио Маркизио после 25 години го напушти Јувентус. Двете страни потврдија дека спогодбено го раскинале договорот. Италијанецот најверојатно кариерата ќе ја продолжи во САД (ОВДЕ).

– „Марка“ која секогаш е добро информирана за случувањата во „кралскиот“ клуб ја откри причината зошто Реал Мадрид не е активен на трансфер пазарот.


Следете го Sportski.mk и на


– Потврдено: Сампдорија е на чекор од големо засилување откако постигна договор за трансфер на Симоне Заза. Валенсија ја прифати понудата од 14 милиони евра и напаѓачот е на пат за Италија.

– „Газета дело Спорт“ пренесува дека Милан до самото затворање на преодниот рок ќе се обиде да го донесе Сергеј Милинковиќ-Савиќ. „Росонерите“ се спремни да платат 120 милиони евра, од кои 40 веднаш, а 80 следното лето. Дали ќе успеат, останува да видиме…

– Потврдено: Даниеле Ругани постигна договор за продолжување на договорот со Јувентус. Наскоро ќе стави потпис на нов 5-годишен договор тежок 3,5 милиони евра по сезона.

– Шалке постигна договор со Лил за трансфер на марокснакиот лев бек Хамза Менди кој ќе се пресели во Гелзенкирхен за 7 милиони евра.

– Парма е на чекор од потпишување на договор со Жервињо. Напаѓачот го раскина договорот со кинески Хабеи и ќе пристигне како слободен агент. (ОВДЕ)

– Официјално: Торино го потврди трансферот на Кофу Џиџи од Нант. Дефанзивецот пристигна на едногодишна позајмица, но Торино се обврза да го откупи следното лето.

– Изненадување: 36-годишниот напаѓач Марко Бориело преговара со Наполи кој е во потрага по алтернатива за Милик. Ветеранот моментално е слободен агент и може да му се приклучи на тимот на Анчелоти.

– Рома испрати понуда од 40 милиони евра за ѕвездата на Баер Леверкузен, Леон Баили. Се очекува одговор од „фармацевтите“.

– ОФИЦИЈАЛНО: Милан ги потврди двата големи трансфери. Диего Лаксалт од Џенова и Саму Кастиљехо од Виљареал се „росонери“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Готово: Унаи Емери го добива посакуваното засилување!

Англиските медиуми пренесуваат дека играчот на Барселона, Денис Саурез е на чекор од транс…