Дома Луд Спорт Трагедија во Италија: Загинаа двајца фудбалери во сообраќајка

Трагедија во Италија: Загинаа двајца фудбалери во сообраќајка

Италијанската фудаблска јавност остана згрозена откако беше потврдено дека двајца фудбалери го загубиле животот во сообраќајна несреќа по судар со диви свињи.

Станува збор за поранешниот младински репрезентативец на Италија и дете на Милан, Симонлука Агаконе и Матео Равето.

Агаконе во текот на кариерата играше за Милан во младинските категории, а потоа носеше дресови на уште неколку италијански клубови, како што се СПАЛ, Монца, Новара…

Сообраќајната несреќа се случила во близина на Лече, откако автомобилот удрил во диви свињи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видете во каков дворец ќе живее Меси во Париз📷

Лионел Меси ги изненади сите со одлуката да ја продолжи кариерата во ПСЖ, откако не го про…