Дома Фудбал Англија Тотенхем се уште не донесе никого, но првото засилување може да биде скапо

Тотенхем се уште не донесе никого, но првото засилување може да биде скапо


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Додека клубовите од врвот на ПЛ несебично троши пари ова лето, само Тотенхем мирува кога се во прашање засилувањата.

Спарси направија голем потег со потпишувањето на новите договори со Кејн и Сане, но навивачите сеупте чекаат на првото засилување ова лето.

Според пишувањата на британските медиуми, Тотенхем се заинтересиран за Кондогбија кој сега е играч на Валенсија.

Валенсија не сака да го продаде по било која цена и порача дека тој може да замине во Тотенхем, но ако Спарси ја активираат откупната клазула од дури 71 милиони фунти.

Познавајќи го Тотенхем, ќе се откажат од овој фудбалер, но ако биде ангажиран и за него ќе се зборува како за Ричарлисон од пред неколку дена, кој Евертон го плати 50 милиони фунти.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…