Дома Трансфер зона Тотенхем договори големо засилување

Тотенхем договори големо засилување


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арнауд Данжума ќе биде големото зимско засилување на Тотенхем, пренесуваат англиските медиуми.

Иако фудбалерот на Виљареал беше пред трансфер во Евертон, сепак Тотенхем успеа да го „украде“ во последен момент.

Крилниот фудбалер е на пат кон Лондон да ги мине медицинските прегледи и да биде промовиран во Тотенхем.

Данжума ќе пристигне во Тотенхем како позајмен фудбалер за 3 милиони евра, а „спарси“ ќе имаат опција за откуп.

Коментари
  • Челзи ја сака ѕвездата на Виљареал

    Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи покажува серио…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Вест Хем одбил понуд…