Дома Фудбал Англија Тотенхем дефинитивно се откажа од Нагелсман

Тотенхем дефинитивно се откажа од Нагелсман

Раководството на Тотенхем е во потрага по нов менаџер, а прв избор беше германскиот стратег Јулијан Нагелсман.

„Спарси“ започнаа преговори со Германецот веднаш после неговиот отказ во Баерн и тој важеше како фаворит за наследник на Конте.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


 „Дејли мирор“ тврди дека претседателот Даниел Леви се откажал од ваквата можност бидејќи Нагелсман имал нереални барања.

Како што сега стојат работите, преговорите меѓу двете страни нема да продолжат, а Тотенхем ќе се насочи кон други тренери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…