Дома Македонски спорт Торстенсон погодува за изедначување на Исланд

Торстенсон погодува за изедначување на Исланд

Македонија во 53. минут го изгуби водството од првиот дел и сега во последниот половина час мораме до нов гол, ако скаме во браж.

Исланд до изедначувње стигна преку Торстенсон. Се проверуваше голот и преку ВАР системот, меѓутоа на крајот беше проценето дека се е чисто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Прва изјава на Чурлинов по потписот за Барнли

Репрезентативецот на Македонија Дарко Чурлинов од денес и официјално е нов играч на англис…