Дома Македонски спорт Мак ракомет Томовски: Во Сегедин грешките не чинеа пораз, сега ќе направиме се за победа

Томовски: Во Сегедин грешките не чинеа пораз, сега ќе направиме се за победа

Пред ракометарите на Вардар е нов натпревар во Лигата на шампионите, после натпреварот на гости в четврток ќе го пречекаат ПИК Сегед во „Јане Сандански“:

Минатата недела „црвено-црните“ беа поразени во Сегедин против унгарскиот шампион. Сега и покрај големите повреди за кој зборуваше Вујовиќ тимот е спремен да се реваншира.

„Во Сегедин можевме до позитивен резултат, но сопствените грешки не чинеа пораз. Сега за овој натпревар ќе се обидеме да ги сведеме на минимум. За нас ова е важен натпревар, последен на домашен терен и ќе направиме се за да победиме“, изјави Томовски.

Натпреварот помеѓу Вардар и ПИК Сегед се игра в четврток во 20:45 часот.

Фото: Денис Дуковски / РК Вардар1961

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Големо засилување во Битола: Пешевски потпиша за Еурофарм Пелистер!

РК Еурофарм Пелистер е посилен за уште еден репрезентативец на Македонија. Од сезоната 202…