Дома Тикет на денот Тикет на денот (понеделник, 20.11.2023)

Тикет на денот (понеделник, 20.11.2023)

tiket na denot

Пред нас е ден со многу интересни дуели како за пласман на ЕУРО, така и во Африка се на програмата квалификациите за Мундијалот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Словенија – Казахстан – 1Х&ГГ @ 2.45 во Mozzart

Последниот натпревар од квалификациите за ЕУРО во рамките на групата Х е вистински спектакл. Двете репрезентации се на само 90 минути од пласман на ова големи натпреварување и сигурно не очекува еден интересен натпревар. Словенија е на второто место со 19 бода, додека изненадување е Казахстан со 18 бода и се наоѓа на третото место. Математиката е јасна. На Словенија им е доволен и бод на домашен терен, додека Казахстан мора да „брка“ три бода. Ние овде предност даваме на Словенците и типуваме 1X&ГГ со квота 2.45 во Mozzart.

Македонија – Англија – 3+ @ 1.50 во 22Bet


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Храбро изигра нашата македонска репрезентација во овие квалификации и тешко беше да поверуваме дека покрај Англија, Италија и Украина ќе имаме шанси за пласман на ЕУРО. На седум изиграни натпревари освоија вкупно 7 бода. Во претходното коло Македонија запиша тежок пораз од Италија со резултат 5-2, додека Англичаните беа подобри од Малта. Македонците не се играчи кои лесно можат да се предадат, па затоа овде решивме да типуваме на голови. Наш предлог е 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Леванте – Реал Сантандер – 1Х&2+ @ 1.61 во Bet365

Во рамките на 16-то коло од Сегунда, Леванте на домашен терен ќе го дочека тимот на Реал Сантандер. Двете екипи во овој натпревар влегуваат после лоша серија резултати. Леванте не знае за победа во последните 4 натпревари, а на последниот дуел беа поразени од Леганес со 2-1. Реал Сантандер е во серија од дури 3 порази и тие резултати значително ги оддалечија од лидерската позиција на која беа во еден период. Овде сметаме дека домаќините нема да дозволат да ги земат бодовите гостите, па затоа типуваме 1Х&2+ со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.92

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 09.12.2023)

Понудата е фантастична и се игра фудбал ширум светот. Ова е нашиот предлог тикет за оваа с…