Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 20.06.2021)

Тикет на денот (недела, 20.06.2021)

Неделата традиционално е ден за да се изигра тикет во обложувалница, па сега кога имаме и натпревари од ЕП, сигурно дека секој кладилничар ќе си ја проба среќата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Жирона – Валекано – ГГ @ 2.15 во 22Bet

Овој дуел ќе ни го донеси последниот член на Ла Лига за следната сезона. Од првиот натпревар предност стекна тимот на Жирона, но Рајо Валекано не е тим кој лесно се предава. Домаќините влегуваат со добро расположение откако стекнаа предност од 2-1, а тимот на Рајо Валекано има задача да ја неутрализираа таа предност. Влогот е огромен, па очекуваме притисок уште од првата минута. Наш предлог е ГГ со квота 2.15 во 22Bet.

Јаро – ПК-35 – 1 @ 1.90 во Bet365

Јаро е на лидерската позиција на табелата и единствената цел е да завршат на првите шест позиции за да можат да стигант до плеј оф за повисок ранг. ПК-35 игра променливо откако е започната сезона, но во последниве три натпревари врза солидни резултати и сега се наоѓаат на солидна позиција. Сепак Јаро овде ја носи улогата на фаворит, па очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.09

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (вторник, 13.07.2021)

Наредниве неколку дена се посветени на европските купови каде што на менито ги имаме ревна…