Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 14.04.2024)

Тикет на денот (недела, 14.04.2024)

tiket na denot

Фантастичен ден е пред нас во однос на понудата за обложување. Се игра ширум Европа, па се надеваме дека правилно ќе ја искористиме понудата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лион – Брест – 1 @ 2.25 во Mozzart

Лион започна катастрофално и во еден момент се наоѓаа на дното на табелата, но после Нова година драстично ја подобрија формата и бележат фантастични резултати. Најдобар доказ за тоа ни е учинокот во последните пет натпревари каде што овој тим запиша четири победи и само едно реми. Брест пак е едно од поголемите изненадувања во Франција и се борат за пласман во Лигата на шампиони што би било огромен успех за овој тим. Поради домашниот терен ние предност даваме на Лион и типуваме 1 со квота 2.25 во Mozzart.

Сасуоло – Милан – 2 @ 1.67 во 22Bet


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Сасуоло е дел од црвената зона и во моментов се во тесна конкуренција со уште неколку екипи за опстанок. Како што стојат работите во моментов за овој тим предвидуваме неизвесна завршница и опстанокот е под знак прашалник. Милан игра одлично во домашното првенство и оправдано се наоѓаат на втората позиција, а со оглед на големата разлика од Интер, тешко дека ќе стигнат до Скудето оваа година. Овде очекуваме Росонерите да земат лесни три бода и типуваме 2 со квота 1.67 во 22Bet.

Лас Палмас – Севиља – Х2 @ 1.48 во 20Bet

Лас Палмас е на средината на табелата, поточно на 12-та позиција, а со оглед на амбициите на овој тим кои се насочени само кон навремен опстанок, може да кажеме дека фановите на овој клуб се комплетно задоволни. Севиља зад себе има уште една лоша сезона во поглед на домашното првенство. Тие се на вториот дел на табелата и многу далеку од зоната која води во Европа. На овој натпревар ние очекуваме гостите да останат непоразени, па типуваме Х2 со квота 1.48 во 20Bet.

Дармштад – Фрајбург – 2 @ 1.80 во Bet365

Дармштад со секоја нова рунда е се поблиску до Цвјат. Тие се убедливо на последната позиција со сериозен бодовен заостаток зад екипите кои се на сигурно, па математички имаат се уште шанси за опстанок, но теоретски тоа е скоро невозможно. Фрајбург заостанува во борбата за Европа и се наоѓа на 9-та позиција на табелата во Бундеслига. Во последното коло запишаа убедлив пораз од Лајпциг, а пред тоа победија против Менхенгладбах во гости. Овде веруваме дека Фрајбург можат да земат три бода и типуваме 2 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.00

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 20.05.2024)

Овој понеделник имаме одлична понуда и сигурно нема да биде вака во наредните три месеци. …