Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 21.11.2023)

Тикет на денот (вторник, 21.11.2023)

tiket na denot

Денес завршуваат квалификациите за ЕУРО, па скоро се познати селекциите кои обезбедија пласман. Покрај нив се игра и во пониските англиски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Андора – Израел – 2/2 @ 2.00 во Mozzart

Селекцијата на Андора очекувано на овие квалификации заврши на последната позиција на табелата. Во 9 изиграни натпревари запишаа само две реми, а останатите им се порази, па на салдото имаат два бода. Израел врза три неуспеси по ред поточно два порази и едно реми, па со тоа и ги загубија шансите за да играат на големото Европско Првенство. Според квалитетот, гостите се издвојуваат како огромни фаворити, па очекуваме лесни три бода за нив. Типуваме 2/2 со квота 2.00 во Mozzart.

Јорк – Оксфорд Сити – ГГ @ 1.62 во 22Bet


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Овде имаме дуел на две екипи кои ни доаѓаат од англиската национална лига и се наоѓаат на долниот дел на табелата. Јорк е дел од црвената зона и досега имаат освоено 19 бода, додека Оскфорд има само еден бод повеќе и е веднаш над таа опасна зона. Двете екипи верувамe дека ќе одат на победа, а и слични се по квалитет па затоа решивме да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Ние типуваме ГГ со квота 1.62 во 22Bet.

Елгин – Форфар – 0-2 гола @ 1.85 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет е заостанат од шкотската Лига 2. Елгин е на претпоследната позиција со 9 бода и зад себе има доста лоши резултати, па до некаде и оправдано се наоѓаат таму каде што се. Нивниот противник Форфар, во последниот натпревар запиша победа и ја прекина катастрофалната серија резултати која траеше веќе некој период. Од гол разликата може да забележиме дека ниту едните, а ниту другите се ефикасни, па очекуваме тврд натпревар. Типуваме 0-2 гола со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 5.99

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (понеделник, 11.12.2023)

Денес имаме нешто послаба понуда. Тоа се должи на фактот што Скандинавците ги завршија сво…