Дома Фудбал Англија Тика-така на Ливерпул и Клоп: Жота погоди после 30 додавања

Тика-така на Ливерпул и Клоп: Жота погоди после 30 додавања


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тимот на Ливерпул имаше големи проблеми пред натпреварот против Лестер, Клоп не можеше да смета на тројца стандардни фудбалери од одбаната (Арнолд, Џо Гомез и Ван Дајк), додека во нападот го немаше Салах кој е позитивен на коронавирус.

И покрај тоа „црвените“ успеаа да слават со убедливи 3:0. Вториот гол за Ливерпул беше дело на Жота ој така стана првиот играч на Ливерпул кој постигнал гол во првите четири натпревари во Премиер лигата на „Енфилд“.

Инаку, овој гол дојде по една фатнастична акција во која имаше 30 додавања. Според статистичарите на „Опта“ ова е рекорд на Ливерпул откако тие мерат ваква статистика од 2006/2007.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Преговорите меѓу Маунт и Челзи во ќорсокак

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Преговорите помеѓу Ч…