Дома Офсајд Тие се цареви на терените, а нивните партнерки – кралици на плажите

Тие се цареви на терените, а нивните партнерки – кралици на плажите

Иако овие фудбалски ѕвезди се господари на фудбалските терени, кога станува збор за доминација надвор од терените, особено по плажите, нивните поубави и посекси половини се вистинските кралици.

Според фотографиите на папараците, годинава хит дестинации се Барбадос, Мајами и Грција каде многу познати имиња се снимени на одмор.

Иако повеќето го користат летното време за заеднички или семеен одмор, некои парови избираат да се разделат и да уживаат со пријателите.

Кора Гаутиер, девојка на Карим Бензема, на пример, не помина незабележана во минијатурно розово бикини во Тулум, Мексико. Колин Руни помина извесно време сама на одмор, но таа и нејзиното семејство поминаа извесно време заедно на Барбадос.

Убавата Малена Коста, девојка на Марио Суарез и Мелиса Сата, девојка на Кевин Боатенг, во минијатурни бикини привлекоа внимание дури и во прегратката на нивните ѕвезди во Мајами.

На семејниот одмор Џиџи Буфон, живаше да поминува време со синот и сопругата во Италија, а друга италијанска ѕвезда, Франческо Тоти, чија сопруга Илари Бласи, ги привлекуваше сите погледи .

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

„Скандалозно е тоа што Перез се јави 20 минути по мечот и се жалеше на судењето, ВАР не беше повеќе ист!“

Многу прашина во шпанската јавност се крена по вчерашниот натпревар помеѓу Атлетик Билбао …