Дома Луд Спорт Тешка повреда, холандски фудбалер се бори за живот🎥

Тешка повреда, холандски фудбалер се бори за живот🎥

Холандскиот фудбалер Дони ван Иперен се бори за живот откако доживеа страшна повреда на мечот од молдавското фудбалсо пренство Зимбру и Динамо-Аута.

Холанѓанецот тргна по топката во казнениот простор, а потоа се судри со голманот и дојде до тешка повреда.

Ван Иперен беше изнесен од теренот на носилки и пренесен во болница во Кишињев. Според информациите, фудбалерот е на интензивна нега и се бори за живот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Македонија во четвртиот барабан: Патот до ЕП 2024 може да биде екстремно тежок!

Македонската фудбалска репрезентација ждрепката за квалификациите за Европското првенство …