Дома Топ вести Тен Хаг го најде наследникот на Роналдо

Тен Хаг го најде наследникот на Роналдо

Манчестер Јунајтед во јануари повторно ќе тргне по холандскиот крилен фудбалер Коди Гакпо, пренесуваат англиските медиуми.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Тен Хаг значително го засили нападот со доаѓањето на Антони, но не се откажува од идејата да го донесе Гакпо на „Олд Трафорд“.

22-годишната ѕвезда на ПСВ блеска и оваа сезона и е прв фудбалер во Европа кој стигна до 10 гола и 10 асистенции.

Манчестер Јунајтед не успеа да го донесе во летниот преоден рок, но Тен Хаг ќе има голем буџет во јануари и сака да го донесе Гакпо за кого се верува дека може да биде наследник на Роналдо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Карло Анчелоти с…