Дома Фудбал Останато „Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

„Тајм“ го избра Меси за спортист на годината

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси е прогласен за спортист на годината во изборот на американскиот магазин „Тајм“.

Лео Меси постигна 10 гола на седум натпревари во американскиот Лига Куп за Интер Мајами, по што се повреди во септември.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Претходно Аргентинецот имаше незаборавна година откако триумфираше со Аргентина на Мундијалот, а ја освои и „Златната топка“.

Меси во трката ги победи Ерлинг Халанд и Новак Ѓоковиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…