Дома Видео Танкоски се расплака на интонирањето на химната 🎥

Танкоски се расплака на интонирањето на химната 🎥

Македонија денес го игра натпреварот против Шведска кој е прв на Светското првенство.

На ова СП Македонија е подмладена и во составот има голем број млади ракометари, еден од нив и Maрио Танкоски. Танкоски со многу емоции го доживеа интнонирањето на химната па дури и заплака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мукаетов ќе биде претседател на РФМ најмалку до 2025 година!

Македонската ракометна федерација по завршувањето на настапот на нашата репрезентација на …