Дома Фудбал Останато Тажна вест: 24-годишен фудбалер почина на тренинг

Тажна вест: 24-годишен фудбалер почина на тренинг

Колумбискиот фудбалер Гилермо Денис Белтран (24) почина на тренингот на боливискиот прволигаш Реал Санта Круз.

Како што е соопштено oд клубот кај фудбалерот се случил прекин на дишењето, а се срушил на тревата откако прво почувствувал дека му е тешко. Клупските доктори и итната помош се обиделе да направат реанимација, меѓутоа за жал не успеале да го спасат.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Тренираше како и обично, а потоа колабираше. Се обидоа да го реанимираат, но тој почина додека беше префрлен во болница“, изјави претседателот на Реал Сантас Круз, Адолфо Сорија Галваро.

Во текот на својата кариера, крилниот напаѓач играше за Леонес од Колумбија и парагвајските клубови Пасторео, Такаари и Рубио Ну.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…