Дома Фудбал Репрезентации Тага во семејството на хрватскиот селектор, почина неговата мајка

Тага во семејството на хрватскиот селектор, почина неговата мајка


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Хрватските медиуми попладнево објавија тажна вест, почина мајката на селекторот на хрватска, Златко Дали.

Ката Далиќ, почина на 90-годишна возраст. Последниот поздрав за мајката на хрватскиот селектор ќе биде утре во Горица.

„Мојот Син е најдобар во светот, тој е толку многу тивок, мирен и скромен. Бев строга додека растеше, но никогаш не се налути на мене“, изјави Ката пред финалето на Светското првенство 2018 година кога Хрватска беше поразена од Франција.

Минатата година почина и таткото на Златко Далиќ, Иван.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…