Дома Фудбал Супер-талентот Винисиус покажа со што располага уште на првиот тренинг за Реал Мадрид (видео)

Супер-талентот Винисиус покажа со што располага уште на првиот тренинг за Реал Мадрид (видео)

0
vinicius junior

Реал Мадрид денес и официјално го претстави новото засилување кое беше договорено уште пред повеќе од една година.

Шпанскиот гигант за 40 милиони фунти го доведе Бразилецот, Винисиус Жуниор.

Винисус има само 18 години, пристигна од Фламенго, Реал Мадрид, но и целиот фудбалски свет има големи очекувања од ова момче.


Следете го Sportski.mk и на


Дека се работи за голем талент Винисиус покажа уште на првиот тренинг. Неверојатно е колку по брзината и техниката потсетува на Килијан Мбапе.

Очекувањата се Реал во првата година да го испрати на едногодишна позајмица, а главни кандидати за негово доведување се Гетафе, Леганес и Рајо Ваљекано

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…