Дома Фудбал Лига на шампиони Супер дерби на „Енфилд“: Ливерпул доминираше, Милан со два гола во две минути до водство! 🎥

Супер дерби на „Енфилд“: Ливерпул доминираше, Милан со два гола во две минути до водство! 🎥

Супер натпревар играат Ливерпул и Милан на „Енфилд“.

Доминираше Ливерпул од почетокот на мечот се играше пред голот на Мањан, Салах промаши и пенал. Но и покрај сите тие шанси Ливерпул имаше само 1:0. Казната за промашувањата Ливерпул го стигна во финишот од полувремето кога Милан постигна два гола во две минути.

Прво Ребиќ изедначи, а потоа и Брахим Дијаз веќе во следната акција погоди за 1:2.

Каков натпревар!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…