Дома Фудбал Останато Супер викенд е пред нас: Дерби натпревари во Англија, Италија, Германија – еве што не треба да пропуштите!

Супер викенд е пред нас: Дерби натпревари во Англија, Италија, Германија – еве што не треба да пропуштите!

Денес и утре не чекаат одлични натпревари во најсилните лиги во Европа, ќе има дерби средби во Англија, Италија, Германија…

Барн Минхен – Борусија Дортмунд, Лацио – Јувентус, Наполи – Аталанта, Фиорентина – Милан, Манчестер Сити – Арсенал, Марсеј – ПСЖ и Реал Мадрид – Атлетик Билбао…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познат фаворитот за наследник на Пиоли

Неколку европски гиганти покажуваат силен интерес за италијанскиот тренер Роберт де Зерби,…