Дома Фудбал Останато Судот се огласи: Алвеш може да излезе од затвор, никој не знае кој ја платил кауцијата

Судот се огласи: Алвеш може да излезе од затвор, никој не знае кој ја платил кауцијата

Бразилскиот фудбалер Дани Алвеш, осуден на четири и пол години затвор за силување во февруари, плати кауција од еден милион евра и ќе може да го напушти затворот, објави во денеска судот во Барселона.

Голем број претставници на медиумите денеска се собраа пред затворот Брајанс 2 за да известуваат за случајот кој е во центарот на вниманието во Шпанија повеќе од една година.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Ослободувањето на Алвеш сепак доаѓа со голем број ограничувања. Условите за ослободување на Алвеш вклучуваат откажување од бразилскиот и шпанскиот пасош за да не може да ја напушти Шпанија и обврска да се појавува на суд секоја недела или кога и да е повикан.

Не се знае и од каде Алвеш ги добил парите, откако минатата недела таткото на Нејмар изјави дека тие нема да ја платат кауцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Три европски гиганти се борат за потписот на Олмо

Манчестер Јунајтед, Барселона и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на …