Дома Видео Судијата му „свирна“ крај додека беше во контра, Роналдо збесна и ја „рогна“ топката 🎥

Судијата му „свирна“ крај додека беше во контра, Роналдо збесна и ја „рогна“ топката 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Денес се играше натпреварот во купот на Саудиска Арабија помеѓу Ал Наср на Роналдо и Абха. Ал Наср славеше победа од 3:1, а кон крајот на првиот дел во центарот на вниманието се најде Роналдо.

Роналдо го заврши натпреварот без гол, но се налути кога судијата означи крај на натпреварот додека тој водеше контра на својот тим.

Португалскиот ас се „залета“ во препознатлива контра, меѓутоа судијата не му дозволи да ја заврши акцијата, па Роналдо ја „рогна“ топката и искажа незадоволство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…