Дома Македонски спорт Мак ракомет Струга 2022: Извлечени групите за јубилејното 50-то издание на Меѓународниот турнир

Струга 2022: Извлечени групите за јубилејното 50-то издание на Меѓународниот турнир

На програмата оваа година е јубилејното 50-то издание на Меѓународниот турнир во Струга.

Турнирот ова лето ќе се игра од 16-ти до 20-ти август. Денес се објавени и групите од по четири екипи.

ГРУПА А: Еурофарм Пелистер, АЕК Атина, Татран Прешов, Струга

ГРУПА Б: Вардар 1961, Целје Пивоварна Лашко, Бутел Скопје, Алкалоид

Ќе потсетиме минатата година на турнирот Вардар во финалето беше подобар од Еурофарм Пелистер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…