Дома Топ вести Стерлинг на чекор од трансфер во Челзи

Стерлинг на чекор од трансфер во Челзи

Раководството на Челзи испрати нова понуда и е многу блиску до потписот на Рахим Стирлинг од Манчестер Сити, пренесуваат медиумите на Островот.

Договорот на Стерлинг истекува следното лето, а преговорите за продолжување на соработката се во застој. Тој го изгуби местото помеѓу стартерите кај Гвардиола, јавно го изрази своето незадоволство размислува да си замине од „Етихад“.

Сити го стави на продажба, а најсериозен интерес за него покажува Челзи. Двата клуба започнаа преговори и Сити ја одби првата понуда од „сините“ од 30 милиони фунти.

Челзи сега испрати нова понуда и двата клуба се блиску до договор за трансфер тежок 45 милиони евра.

Агентите на Стерлинг веќе ги договараат последните детали од договорот со Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Конте во Тотенхем „отпишал“ четворица играчи кои вредат 100 милиони евра

Медиумите на Островот пренесуваат дека раководството на Тотенхем испратило порака до четво…