Дома Фудбал Репрезентации Србите Литванците ќе ги мотивираат со пола милион евра!

Србите Литванците ќе ги мотивираат со пола милион евра!

Фудбалската репрезентација на Србија се уште има шанси за пласман на Европското првенство.

Избраниците на Љубиша Тумбаковиќ во последните две кола влегуваат со бод помалку од Португалија и ќе чекаат евентуална сензација и губење на бодови на актуелниот шампион на Европа против Литванија и Луксембург.

Фудбалскиот сојуз на Србија одлучи да направи се за Литванците да ги мотивираат да направат чудо, па така им спремиле награда за натпреварот против Португалија.

Раководството на ФСС понудило пола милиони евра како мотив за Литванците да ги изненадат Португалците и да им ја отворат вратата за ЕП.

Ако Литванците не успеат, не реално звучи дека Луксембург може да ги спречи Роналдо и друштвото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Шок за Милан: Росонерите останаа без двајца клучни играчи!

Големи и неочеувани проблеми за Милан во текот на ноќта. Росонерите за гостувањето против …