Дома Видео Срамната глума на Лукаку против Рома 🎥

Срамната глума на Лукаку против Рома 🎥

Вчера во Италија се одигра дербито помеѓу Интер и Рома, дуелот заврши без победник 2:2.

После натпреварот нешто што се коментира е и урнебесната глума на Ромелу Лукаку. Во една ситуација Белгиецот сакаше да изнуди фаул, но тоа го направи крајно лошо што изгледаше и смешно. За оваа глума Лукаку доби критики и беше исмејуван на социјалните мрежи.

Инаку, дуелот против Рома беше негов втор во кој не се запиша во листата на стрелци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Спектакуларен гол падна во англиската Лига 2 🎥

Додека вниманието е насочено кон вечерашните натпревари од Лигата на шампионите во англиск…