Дома Топ вести Спортскиот директор на Интер со порака до Барса: Го сакате Лаутаро? Ова е условот!

Спортскиот директор на Интер со порака до Барса: Го сакате Лаутаро? Ова е условот!

Од Интер потврдија дека Барселона ги контактирала за доведување на Лаутаро Мартинез.

На Барселона нема да и биде лесно да го доведе Мартинез. Каталонскиот гигант силно сака да го ангажира 22 годишниот напаѓач. Со Интер разговаравме за повеќе опции, но работата не е завршена.

Ако се суди според зборовите на спортскиот директор Интер Пиеро Аусилио работата нема ни да биде завршена ако Барселона не ја плати клазулата од 111 милиони евра.

„Лаутаро Мартинез не е на продажба. Барселона не контактираше, имаме добри односи, но јасно им порачавме дека нема лесно да го продадеме. Тој не е на продажба, освен ако Барса не ја плати откупната клазула“, јасен е спортскиот директор на „нероаѕурите“.

Ова секако е нов жесток удар за тимот од „Ноу Камп“ кој едноставно нема можност да плаќа огромни клазули, а очигледно Интер не е заинтересиран за размена на фудбалери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Мируваа мрежите во Велес: Борец и Работнички ги поделија бодовите

Денес од 15:00 часот со натпреварот помеѓу Борец и Работнички беше отврено 7. коло во маке…