Дома Фудбал Спировски го раскина договорот со Хапоел Тел Авив

Спировски го раскина договорот со Хапоел Тел Авив

Македонскиот фудбалски репрезентативец Стефан Спировски го раскина договорот со израелски Хапоел Тел Авив.

Имено, Спировски и клубот се договорија на спогодбен раскин на договорот поради, како што наведува клубот потешкотии поради пандемијата со коронавирусот.

„Тој е многу квалитетен играч, го сакаме и ја разбираме неговата тешкотија и таа на неговото семејство особено во овој период на неизвесност и затоа дојдовме до раскин на договорот. Му посакуваме многу среќа после раѓањето на неговиот прв син и секако многу успех во професионалната кариера.“ – стои во соопштението на клубот.

Оваа сезона нашиот репрезентативец во дресот на Хапоел настапи на 21 натпревари и постигна три погодоци.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

12-годишно момче уапсено поради расистички навреди кон Заха

Момче на 12 годишна возраст му се заканувало со расистички пораки на Инстаграм на ѕвездата…