Дома Фудбал Спектакуларно: Еве како ќе изгледа новиот „Бернабеу“ 🎥

Спектакуларно: Еве како ќе изгледа новиот „Бернабеу“ 🎥


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓„Сантијаго Бернабеу“ секако е еден од најпознатите стадиони во светот, отворен е пред точно 74 години. Во меѓувреме имаше две поголеми реконструкции во 1982 и 2001 година. Сега поминува низ третата која изгледа ќе биде најспектакуларна до сега.

Реал Мадрид објави видео на кое покажува навистина еден нов „Бернабеу“ кој многумина веќе го нарекуваат „Трансформер-стадион“. Освен подвижниот кров, тој ќе има и подвижен под кој ќе се прилагодува на потребите. На новиот „Бернабеу“ нема да се игра само фудбал.

Постојат планови со монтажни трибини домот на Реал да се претвара во тениски стадион, но и кошаркарска арена, а ќе се играат и натпревари од американски фудбал. Според најавите реконструкцијата би требало да биде завршена летото 2023 година. Ваквото вложување се очекува Реал да го чини околу 530 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Милан официјално негира дека пропаднале преговорите со Леао

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ „Газета дело Спорт“ утрово излезе со информа…