Дома Останати Спектакуларно враќање: Мекгрегор го нокаутираше „Каубој“ за 40 секунди! (ВИДЕО)

Спектакуларно враќање: Мекгрегор го нокаутираше „Каубој“ за 40 секунди! (ВИДЕО)

Конор Мекгрегор победи во Лас Вегас против Доналд Серон со нокаут во првата рунда!

За Мекгрегор ова беше борба со која се врати во ММА и ја заврши за само 40 секунди. Уште на почеток неколку пати го удри Серон со рамото, потоа следуваше удар со него и завршен напад од кој Серон не можеше да се врати.

Навистина спектакуларно враќање!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Видео: Историска ноќ за Аталанта, Мурињо не е тоа што беше

Аталанта запиша историски триумф над Валенсија (4:1) во првиот осминафинален дуел во ЛШ. М…