Дома Останати Спектакл во УФЦ: Холовеј победи со нокаут во последната секунда🎥

Спектакл во УФЦ: Холовеј победи со нокаут во последната секунда🎥

Maкс Холовеј и Џастин Гејџи приредија одлично шоу за љубителите на боречките вештини. 

За Холовеј ова беше најдобрата борба во кариерата, а до неа дојде со нокаут во последната секунда. Гејџи беше одличен и во последните десет секунди од борбата двајцата борци приредија спектакл.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Ваквото сценарио на неколку секунди до истекот на последната рунда значеше и еден од највозбудливите и најлегендарни нокаути во историјата на УФЦ.

Переира не губеше време во дуелот за титулата со Хил и го нокаутираше противникот уште во првата рунда, со што Бразилецот останува со шампионскиот примат во полутешка категорија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…