Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 СПЕКТАКЛОТ ОТВОРЕН: Роби Вилијамс и Роналдо го отворија Мундијалот (видео)

СПЕКТАКЛОТ ОТВОРЕН: Роби Вилијамс и Роналдо го отворија Мундијалот (видео)

0

Светското првенство е ОТВОРЕНО! Фудбалерите на Русија и Саудиска Арабија веќе се на теренот!

Половина час пред почетокот на натпреварот започна церемонијата со кое свечено беше отворено Светското првенство! На отварањето присуствуваше светски познатиот пејач, Роби Вилијамс и оперската пејачка Аида Груфлина. 

Покрај нив тука беше и легендарниот Бразилец, Роналдо кој ја донесе топката со кој ќе се игра овој Мундијал.


Следете го Sportski.mk и на


Пред самиот почеток на натпреварот говор одржа претседателот на Русија, Владмир Путин.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

ВИДЕО: Потресна исповед на Лоран Кошчиелни – ми се гадеше, сакав да бидат елиминирани..

Лоран Кошчиелни доживеа тешка повреда пред Светското првенство на кое Франција стигна до т…