Дома Фудбал Англија Солскјер: Санчо се вклопува во традицијата на Јунајтед, едвај чекам да го видам на теренот

Солскјер: Санчо се вклопува во традицијата на Јунајтед, едвај чекам да го видам на теренот

Џејдон Санчо денес беше промовиран како нов фудбалер на Манчестер Јунајтед.

Задоволство од трансферот на Санчо искажа и тренерот Оле Гунар Солскјер. Норвежанецот позираше со новото засилување и не го криеше воодушевувањето од засилувањето кое навивачите толку долго го чекаа.

„Џејдон е играч кој подолго време се обидував да го донесам во клубот, станува збор за напаѓач кој се вклопува во традицијата на Манчестер Јунајтед. Со нетрпение чекам да го видам неговиот раскошен талент, головите и асистенциите кои ги имаше во Борусија зборуваат сами за себе. „Олд Трафорд“ ќе му јададе потребната поддршка за да се докаже на највисоко ниво. Веќе покажа голема храброст кога замина да се докажува на страна“, истакна Солскјер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…