Дома Топ вести Скриниар пред трансфер во ПСЖ, Интер најде замена

Скриниар пред трансфер во ПСЖ, Интер најде замена


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Дефанзивецот на Интер, Милан Скриниар е пред трансфер во ПСЖ, пренесуваат италијанските медиуми.

Скриниар одби да го продолжи договорот со Интер и веќе се договори со ПСЖ, а „нероаѕурите“ се спремни да го продадат во јануари за да не го загубат без обештетување на лето.

„Скај Италија“ пренесува дека „светците“ испратиле понуда од 15 милиони евра, која Интер е спремен да ја прифати и веќе нашол замена.

Миланскиот гигант преговара со Аталанта за трансфер на Демирал. Интер веќе има договор со турскиот дефанзивец и ќе се обиде да го комплетира трансферот до крајот на преодниот рок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…