Дома Фудбал Англија Скандал на Островот: Голема ѕвезда и репрезентативец на Англија обвинет за три cилyвања!

Скандал на Островот: Голема ѕвезда и репрезентативец на Англија обвинет за три cилyвања!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Голем скандал ја тресе Англија откако дел од англиските медиуми објавија дека голема ѕвезда од Премиер лигата и фудбалер кој играл за Англија на последното Светско првенство во Катар е обвинет за дури три cилyвања.

Во објави од таблоидите на Островот се истакнува дека клубот бил известен за ситуацијата и се обидувал да го прикрие. Засега не е познато за кој фудбалер се работи, но е објавено дека настаните се случиле во април 2021 година.

Клубот веднаш бил известен за обвиненијата, но одлучил да молчи и се обиделе да „заташкатаат“ се. Фудбалерот не бил суспендиран и продолжил како ништо да не се случило.

Ова е најнов скандал во Англија со cилување откако претходно Мејсон Гринвуд беше ослободен од обвиненијата, а подолг период со исти обвинувања за дури осум случаи се соочуваше Бенџамин Менди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…