Дома Фудбал Англија Скандал во Англија: Газдата на Нотингем Форест ги нападнал судиите!

Скандал во Англија: Газдата на Нотингем Форест ги нападнал судиите!

Ливерпул победи на гостувањето кај Нотингем Форест и тоа буквално во последната минута од мечот со гол на Дарви Нуњес во 99-та минута.

Иако главниот судија покажа дека ќе има продолжение од осум минути, пропушти можност да свири крај, па секунди потоа Нуњез постигна гол за победа на Ливерпул.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тоа не му се допадна на газдата на Нотингем Форест, Евангелос Маринакис кој втрчал на теренот и вербално ги нападнал судиите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…