Дома Фудбал Останато Сите голови на Меси на една фотографија (ФОТО)

Сите голови на Меси на една фотографија (ФОТО)

Лео Меси ќе остане запаметен како еден од најголемите фудбалери кои некогаш се појавиле на теренот.

Од неговата фудбалска уметност никогаш не ние е доста, а има фантастични бројки. На 856 официјални натпревари за клубот и репрезентацијата постигна неверојатни 697 голови од кои 627 голови во дресот на Барселона.

„Goal“ на една фотографија ги претстави сите голови на аргентинскиот мајстор. Најмногу голови Меси постигнал против Севиља (37), Атлетико Мадрид (31), Валенсија (28), а потоа следи Реал Мадрид (26).

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…