Дома Топ вести Симеоне го „боцна“ Роналдо и неговите соиграчи

Симеоне го „боцна“ Роналдо и неговите соиграчи

Тренерот на Атлетико Мадрид ја отвори душата за шпанските медиуми и на свој начин ги анализираше Меси и Роналдо.

Симеоне на стандардното прашање за споредба меѓу Меси и Роналдо одговори кратко, но доволно провокативно што наскоро може да се очекува реакција од Реал.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


„Игравме против Реал и Барселона неколку пати. Меси или Роналдо, мислам дека тоа не можеме да го споредуваме. Јас би рекол дека Меси е сам подобар од Роналдо, Бејл и Бензема заедно“, истакна Симеоне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…